مقالات مرتبط

خرید کانتینر با بهترین قیمت

کانتینر یکی از اصلی ترین محصولات تولید شده در مجموعه کانتین سیتی می باشد. با توجه به استقبال روز افزون برای خرید کانتینر در صنعت حمل و نقل و صنعت ساختمان، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله توضیحاتی جامع در زمینه ی کاربرد های مختلف کانتینر، دلایل خرید کانتینر و انواع کانتینر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. کانتینر های تولید شده در کانتین سیتی از جنس ورقه های فولاد ضد زنگ و مقاوم در برابر نفوذ آب و در برخی مدل ها عایق حرارتی و صوتی و با ابعاد های 10 فوت، 20 فوت، 30 فوت، 40 فوت و 45 فوت می باشد.

انواع کانتینر و مشخصات آن

همانطور که قبلا گفته ایم کانتینرها از جمله محصولات پرکاربرد و مهم در حمل و نقل و جابجایی محصولات در داخل و خارج کشورها به شمار می آیند. در این مبحث به بررسی انواع کانتینر از لحاظ ابعاد و کاربری می پردازیم. برخی از پر کاربرد ترین مدل های کانتینر عبارتند از کانتیرهای 20 و 40 فوت، کانتینر کالای خشک، کانتینر یخچالی و کانتینر روباز که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

کانتینر چیست

هدف از تولید کانتینر ساخت محفظه ای محکم است که از نظر آب بندی ایزوله باشد تا بتوان در حمل و نقل کشتیرانی از آنها بهره برد. کاتنینرها باید دارای مقاومت بالایی باشند تا در زمان جابه جایی و یا برخوردشان با یکدیگر به هنگام بارگیری و یا تخلیه در کشتی ها،به محموله درون آنها آسیب وارد نشود.

تاریخچه کانتینر

در گذشته های دور برای حمل کالا آنها را در کامیونها بارگیری و به بنادر حمل می کردند ، سپس بار از کامیون تخلیه و در کشتی بارگیری می شد.این فرآیند بارگیری بسیار زمان بر و پر زحمت بود، از طرفی ظرفیت حمل کالا با کامیون پایین بود به همین سبب انتقال کالاها به بنادر تا چندین روز پیاپی به طول می انجامید. با پیدایش کانتینراسیون، در همان ابتدا کالاها در کانتینر قرار داده می شد و به بنادر ارسال می شد، سپس کشتی ها بسته به میزان ظرفیت بارگیری می شدند.

کانتینر اجاره ای

کانتینرهای اجاره ای این امکان را به مشتریان می دهد تا کالا و اثاث خود را برای مدت مشخص در آنها انبار کنند. این کانتینرها مناسب مشاغلی که نیازمند فضایی برای انبار محصولات و کالاهای خود هستند، همچون فعالان عرصه کشاورزی، بازرگانان و ... می باشد. همچنین برای افرادی که قصد مهاجرت، جا به جایی و یا به دنبال باسازی محل زندگی خود هستند، بسیار مناسب است.